Araç içi kamera ürünleri ile araçlarınızın anlık görüntülerini çevrim içi olarak uzaktan izleyebilirsiniz. Farklı ürün seçenekleri sayesinde gece görüş özelliği veya IR kamera seçenekleri sayesinde farklı araç modellerine ürünlerimiz uygulanmaktadır. Mobil DVR kayıt cihazları ile kameralardan gelen görüntüler HDD içinde saklanarak kullanıcıların uzaktan erişimi ile geçmişe dönük görüntüleri izlemeye imkân vermektedir.

Araç içi Kamera Nedir?

Araç içinde kullanılan kameralardır. Aracın seyir halindeki görüntüsünün kayıt altına alınması ve uzaktan izlemeye imkân veren Kamera türleridir. Araç içi kameralarda SD Kart  veya Uzaktan erişim sağlayan ürünler bulunmaktadır. SD Kart araç içi kamera ürünlerinde uzaktan erişim sağlanamamakta olup sadece kamera görüntüleri sd kartta kayıt yapılmaktadır. Online (Uzak) Erişime sahip olan kameralarda ise HDD içine veriler kayıt edilir ve Kablosuz haberleşme ürünleri ile uzaktan erişim sağlanabilmektedir.

Araç Kamerası Yedekleme?

Araç içinde kullanılan iki türlü kamera vardır. SD Kart üzerine kayıt yapabilen kameralar veya HDD depolama birimleri ile kayıt yapan kameralardır.

SD Kart üzerinde kayıt yapan Kameralarda Uzaktan erişim olmayıp geçmişe dönük görüntüler izlenebilmesi için SD Kart çıkartılarak uyumlu bir bilgisayar üzerinden izleme yapılabilir.

HDD üzerine kayıt yapan kameralarda ise uzaktan erişim sağlanabilmektedir. Araçların canlı görüntüleri uzaktan erişim ile izlenebilmektedir. Ayrıca geçmişe dönük araç kamera görüntüleri izlenebilir. Uzaktan araç içi kamera izlenebilmesi için Mobil Kayıt Cihazı içinde İnternet bağlantısına açık olan veri gönderim hattı bulunması gerekmektedir.

Araç içi kamera ne kadar süre kayıt yapar?

Araç içi kamera kayıt süresi içinde bulunan veri depolama alanı ile paralel ilerlemektedir. HDD boyutu 500 GB veya 1 TB olmasına göre veri depolama süreleri değişmektedir. Ayrıca Mobil Araç İçi Kamera takılı olan taşıtların gün içinde kullanım süreleri de veri depolama sürelerini değişkenliği arasındadır. Araçlar kontak açık durumunda Araç içi Kamera Mobil DVR ünitesine kayıt yapmaktadır. Ne kadar fazla süre araç çalışır durumda olursa kayıt süreside HDD kapasitesine göre azalacaktır.

Araç İçi Kamera 24 Saat Kayıt Yapar mı?

Mobil DVR Uzaktan izleme ürünlerini tercih etmeniz durumunda araç akülerinin boşalmasını engellemek için araç kontak kapalı durumunda kayıt yapmayacaktır. Sürücü aracın kontağını açması ile beraberinde cihaz kayıda başlayacaktır. Kapalı kontak durumunda Mobil araç içi kamera ürünlerinin açık olması aracın aküsünün bitmesine sebebiyet verecektir.

SD Kartlı araç içi kamera ürünlerini tercih etmeniz durumunda kontak kapalı durumunda hareket duyarlı seçimi yapabilir veya kayıt durumunu aktif edebilirsiniz. SD kart olan ürünlerde sadece tek kamera olması ve düşük enerji tüketimi nedeni ile kontak kapalı durumda da kayıt altına alabilmektedir.

Araç Kamerası Neden Gerekli?

Araç Takip Sistemi Çekmeköy

Araç Takip Sistemi

Mobil DVR ürünleri farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Bireysel kullanımlarının yanısıra özellikler VİP taşımacılık, Okul Servis araçları, Çöp Kamyonları, Nakliye firmaları ve ürün güvenliği olmak üzere araç içi kamera ürünleri tercih edilmektedir.

Belediyelerde Çöp arabalarının çöp toplama noktalarında tüm çöpleri toplayıp toplamadığı kontrol edilmektedir. Halktan gelecek şikâyetler değerlendirilerek şikayet tarihindeki görüntüler incelenmektedir. Detay Çöp Kamyonu Kamera Sistemi

Okul Servis araçlarında öğrencilerin güvenliğinin sağlanması ve Okul servis aracı sürücülerinin araç sürüş davranışları kontrol edilmektedir. Ayrıca araç içinde araç hostesinin öğrencilere davranışları kontrol edilir. Ön araç içi kamera ile sürücünün aracı kullanışı ve kaza durumunda sorumluların tespitinde, arka araç kamerasında ise araç arkasında öğrenci olup olmadığının kontrolü sağlanır. Detay için Okul Servis Kamera Sistemi

Nakliye sektöründe araç içinde bulunan ürünlerinin güvenliği sağlanmaktadır. Özellikle Kamyon ve Tır gibi yüksek tonajlı araçlarda araç arka veya yan kapakların açılıp kapanması görüntülenmekte olup ayrıca ön ve arka kameralar ile kaza ve manevralarda sürücüye yardımcı olmaktadır. Detay Kamyon Kamera Sistemleri

Araç İçi Kamera Sistemi Fiyatları

Araç içi kamera sistemi ürünleri SD Kart ve Mobil DVR yapıları ile satışa sunulmaktadır. Satın almak istediğiniz ürün özelliklerine göre Araç içi Kamera Sistemi Fiyatları değişkenlik göstermektedir. SD Kartlı ürünlere sahip kameralar daha ekonomik fiyatlara satın alınırken dezavantajı uzaktan erişim olmamasıdır.

HDD ve Mobil DVR ünitesi ile çalışan Araç içi Kamera Sistemleri fiyat olarak SD karlara göre yüksek olmasına karşın uzaktan erişim ile kullanım açısında daha ön plandadır. Satın alınacak ürü ve takılacak olan kamera sayısına göre Araç Kamera Cihazı fiyatları değişkenlik gösterecektir. Araç takip Sistemi Fiyatları ve ürün özellikleri için firmamızdan bilgi alabilirsiniz.

Tuat-GT-115 AHD Primat Araç İçi Kamera
Tuat-MD4004 Mobil DVR 4 Kanal