Araç Takip APİ Kullanımı

API İngilizce tanımı ile (Application Programming Interface) yazılım üzerinden farklı uygulamalar ile haberleşilmesine ve verilerin heriki yazılım platformunda paylaşımına Kısaca API denir. API ile farklı uygulamalar arasında geçiş ve kontrol sağlanabilmektedir. Örnek olarak Kurumunuzda bir muhasebe programı kullanıyor olabilirsiniz veya Üretim ve satış yönetimleri için CRM, ERP gibi farklı uygulamalar şirket içinde personelin tarafından kullanılıyor olabilir. Bu uygulamaların araç takip sistemi API desteği ile araç takip cihazlarından gelen data anlık bilgileri sistem üzerinden erişebilirsiniz.

 

Api Nasıl Çalışır ?

Şöyle ki Kullanmış olduğunuz Muhasebe veya Üretim, Satış modellerine uygun olan verilere araç takip sistemi yazılımı üzerinden giriş sağlamadan tüm veri bilgilerini kendi kullanım olduğunuz şirket içindeki Programlara entegre edebilirsiniz. Kullandığınız program içinde eklenecek bir buton veya tablo içine araç takip sistemi yazlımı üzerinden gelen örnek anlık konum bilgisi, günlük kilometre bilgisi, toplam kilometre bilgisi gibi birçok veriye Araç takip API desteği ile ulaşmanız mümkün. İş verimliğiniz artması ve tüm operasyon süreçlerini tek bir ekrandan kontrol edebilmeniz API Protokolü ile imkân sağlanmaktadır.

 

 

Örnek Api Kullanımları

Örnek olarak araç kiralama sektöründe bir firmasınız. Araç kiralama yazılımı üzerinden araçlarınızı kiraya veriyor ve araçlarınız geri dönüş tarihleri, toplam alınan ücretler ve masraflar gibi birçok bilgiyi Kurumunuzda ki yazılım üzerinden kontrol ediyorsunuz. Araç Takip Sistemi APİ üzerinden araca blokaj gönderebilir, araç çalışma süresi hakkında bilgi alabilir veya araçlarınızın toplam kilometre veya günlük kilometre bilgileri kullandığınız arayüz üzerinde tek bir tuşla görebilirsiniz.

 

 

Tüm Yazılım Dilleri ile Haberleşme

API Desteği ile farklı dillere ve kodlama yapılarına sahip olan Firmanızda kullanmış olduğunuz yazılım dilleri ile basit ve hızlı bir şekilde eriş sağlayabilirsiniz. Anlık veri akışları ile Araç takip sistemi yazılım API desteğinden farklı proje ve ihtiyaçlarınız için yararlanabilirsiniz.

 

APİ Desteği ile neler yapabilirsiniz ?

Araç takip sistemi API desteği ile farklı bilgilere anlık olarak ulaşabilirsiniz. Örnek olarak Son konum bilgisi, araç durumu bilgilerine, Geçmişi izleme raporlarına, Seyahat raporları, bekleme raporları, İmei numaraları gibi birçok bilgiye Araç takip sistemi APİ desteği ile anlık takip veri alışverişi sağlamanız mümkündür. API Desteği sayesinde işletmenizde iş verimliliğini arttırabilir ve iş akışınızı hızlandırabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir