Araç Takip Cihazları Artık Akıllanıyor

Evet, yanlış okumadınız artık Araç Takip Sistemi cihazları akıllanıyor. Sahada bulunan ekiplerinizin yönetiminin artık akıllı bir yolu bulunuyor. Standart araç takip cihazları ile konum, hız, yön, yükseklik gibi bilgilerin alınmasının yansıra Akıllı Araç Takip Sistemi Cihazları farklı veri bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yapısal olarak araçları konum bilgilerinin alınması artık işletmeler için yeterli bir veri kaynağı oluşturmama maktadır. İŞ süreçlerinin takip edilmesinden daha ötede personel verimliliği de artık araç takip cihazlarından istenmektedir.

Akıllı yapılar kurun..

Günümüzde standart araç takip sistemi cihazları standart hız ve yön bilgileri göndermektedir. Akıllı ve yeni nesil araç takip sistemi cihazlar ile standart bilgilerden daha öteye işletme içinde bulunan yazılımlarınız ile entegre olarak çalışabilen yapılara sahip ürünler ile iş verimliliğinizi artırabilir ve personel raporlamalarında çok daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

API ile Şirket içindeki yazılımlara entegre olun

Şirketinizde kullandığınız yazılımlar ile entegre olan bir Araç Takip Sistemi istemez misiniz? Düşünün şirketinizde bulunan SAP Yazılımı ile entegre çalışabilen bir yapıdan bahsediyoruz.  API desteği sayesinde mevcut şirket içinde Turuncu araç takip ekranlarına girmeden birçok işlemi etkili bir şekilde yapabilirsiniz. Örnek olarak sevkiyat yazılımınızda müşteri bilgileri SAP programı üzerinden giriş yapıyorsunuz. Sevkiyat adresiniz İstanbul Beşiktaş olarak düşünürseniz SAP programı içinde konulacak bir buton ile Turuncu araç takip ekranlarına giriş yapmadan veri tabanlarının haberleşmesine imkân verecektir.

SAP programı içinde Beşiktaş bölgesine en yakın araçların konumlarını Turuncu araç takip ekranlarına giriş yapmadan görebilirsiniz. Bunun tam tersi olarak düşüneceğiniz bir durumda olabilir.

Entegre Çözümler

İşletmenizde Örnek CRM Programı ve bu program içinde bir araç için görev oluşturuyorsunuz oluşturduğunuz görev bilgilerinin tamamını turuncu araç takip ekranında görebilirsiniz. Yapılacak farklı entegrasyonlar ile iş süreçlerinizi verimli olarak kullanabilirsiniz. Bu örneklemeleri çok daha farklı bir yapıda genişletebiliriz. Şirket içinde kullanılacak olan CRM programları, İK Programları, Depo programı, iş yönetim programları gibi birçok yazılım ile araç takip cihazlarının entegrasyonları sağlanabilmektedir. Sevkiyat ve iş yönetiminizde olumlu anlamda katkı sağlayacaktır.

İK Departmanı ile entegrasyon

Kurumlarda bulunan İnsan Kaynakları departmanları personel verimliliği konusunda ölçümlemeler yaparak personelin performans takibini yapmaktadırlar. İnsan Kaynakları departmanlarında personelin işe giriş saatleri, mesai dışı çalışma süreleri, yıl içinde aldığı izin süreleri, ücretsiz izinler, sahada yaptığı satışlar vb. birçok veri bilgisi Personellerin ölçümlenmesi verimliliğinin ölçeklendirilmesi için birçok firmada yapılan bir raporlama süreçleridir.

Akıllı Araç Takip Sistemi cihazları ile personel verimliliğinin sahada sürücülerinin araçlarını nasıl kullandığı ve hız ihlalleri varmı, gelen trafik cezaları, mesai dışı araç kullanımları, araç sürüş davranışları gibi birçok veri bilgisi araç takip cihazları üzerinden alınabilmektedir.

Ayrıca personelin aracı sürüş davranışları da kayıt altına alınabilmektedir. Araç takip sistemi yazılımı üzerinden alınacak birçok veri bilgisi ile İşletmelerde bulunan İK Yazılımları ile Entegre bir yapı kurulabilmektedir.

Şöyle ki sahada görev alan tüm personelin sürüş davranışları, müşteri ziyaretleri, yaptığı kilometre bilgileri ve tüm datalar yazılım üzerinde İK Departmanları ile entegre olabilmektedir. Bu sayede İK departmanlarının personel verimliliği ölçümlemesinde ciddi katkı sağlamaktadır.

0 cevaplar