Araç Takip G-Sensörü

G-Sensörlü araç takip cihazı tercih etmeniz durumunda sürücü kullanım davranışlarını analiz edebilirsiniz. Ani Duruş, ani kalkış, darbe veya ani şerit değişikliği bilgileri raporlayabilirsiniz.

Artık sadece araç takip sistemi cihazlarından araç konum bilgisi, hız bilgisi alabilmek bazı müşterilerde yeterli gelmemektedir. Sürücü kullanım davranışları da işletmeler için analiz verilerin toplanması büyük avantaj sağlamaktadır. Yakıt giderlerinin artması ve baım maliyetleri de eklendiğinde bunların kontrol edilmesi işletmelere katkı sağlamaktadır.

G-Sensör Nedir ?

G-Sensör hareket algılayabilen ve yer çekimine göre pozisyon belirleyebilen bir teknolojiye sahiptir. Araçta ani durma, ani kalkış, savrulma, şerit değiştirme, darbe bilgisi gibi birçok veri bilgisine araç takip sistemi G-Sensör ile alınabilmektedir.

Nasıl Çalışır ?

Araç takip cihazı içinde bulunan G-Sensör sürücünün tü davranışlarını analiz etmektedir. Araç takip cihazı gelişmiş algoritma yazılımı sayesinde sürücünün her seyahati (Kontak açma / Kapama) için ayrı bir puanlama verir ve sistem üzerinden kullanıcılar sürücülerin davranışlarını analiz edebilirler.  G-Sensör bir seyahat süresinde sürücün tüm kullanım davranışlarını kayıt altına alır.

Hangi Bilgiler alınabilir ?

G-Sensör araç takip sistemi ile sürücülerin Ani kalkış, Ani duruş (El Freni çekilmesi), ani şerit değişikliği, darbe bilgisi (Darbenin hangi noktadan geldiği) gibi bilgiler G-Sensör GPS takip cihazları üzerinden analiz edilmektedir.

Özellikle motosikletlerin çalınması veya kontak kapalı durumda başka bir araca yüklenmesi durumunda G-Sensör ler tercih edilmektedir.  Anlık olarak G-Sensör ile bildirimler alınabilmektedir.

0 cevaplar