Araç Takip Offline Kayıt Ne Demek ?

Offline kayıt ile araçlarınızın Baz istasyonu görmese bile veri kaybı yaşamazsınız. Araç takip cihazları üzerinden kesintisiz veri akışı sağlarsınız.

Araç takip sistemi cihazları uydu üzerinden haberleşmektedir. Sürekli hareket halinde olan araçlar uydular üzerinden konum tespiti yapılmaktadır. Araçların hareket bilgileri anlık olarak M2M veri hatları ile araç takip sistemi yazılımı sunucularına aktarılmakta olup kullanıcılar kullanıcı adı şifresi ile sisteme giriş yaparak araçlarını takip etmektedirler.

Peki araç takip cihazı içinde bulunan sim kart arızalanması durumunda veya Baz istasyonu çekmediği dağlık alanlar, kırsal bölgelerde araç takip cihazlarından veri nasıl alınmaktadır ?

 

Bu kısımda Offline veri bilgileri hayata geçmektedir. Şöyle ki; araç içinde bulunan sim kartın arızalanması veya baz istasyonu ile iletişim halinde olunmaması durumunda veri kaybı yaşanmaz. Araç Takip cihazı gönderilmeyen verileri offline data olarak cihaz içinde bulunan mikroişlemci hafızasına kayıt etmektedir. Bu avantajı ile Baz istasyonu görmediği veya sim kart bozuk olan cihazlarda veri kaybı yaşanmaz.

Araç kırsal veya dağlık bir alanda ise veya sim kart arızalı ise cihaz tekrardan baz istasyonu görmesi durumunda mikroişlemci içinde bulunan verileri parça parça sunuculara aktarır bu avantajı ile araçlarda veri kaybı olmayacaktır.

0 cevaplar