Araç Takip Sistemi Faydaları

Araç takip sistemi ürünleri araçların konum bilgilerinin takip edilebildiği bir uydu takip sisteminden farklı olarak alınacak raporlar sayesinde kullanıcıların iş koordinasyonları, araç güvenliği ve personel verimliliği olmak üzere işletmelere avantaj sağlamaktadır.

Yakıt Kontrolü

Canbus yakıt kontrol kiti sayesinde araçların yakıt tüketimleri analiz edilebilir. Araçların anlık yakıt tüketimi, 100 km.de yapılan yakıt oranları, depodaki yakıt seviye değişimleri sistem üzerinden kontrol altına alınabilmektedir. Belirlenen güzergahlardaki araç yakıt tüketimleri detaylı veri analizleri ile alınabilmektedir. Canbus haberleşme sisteminde yakıt tüketim değerlerinin yanısıra araç motor parametre ve sürücü araç kullanım davranışları takip edilebilmektedir.

Personel Verimliliği

Personelin mesai dışı araç kullanımı gereksiz yere bekleme yapması, müşteri ziyaret zamanları araç takip sistemi üzerinden takip edilebilir ve izlenebilir. Personelin müşteri ziyaret zamanları işletmelerin satış politikalarına yön verebilmektedir.

Araç Takip Sistemi Faydaları

Araç Güvenliği

Hırsızlığa karşı uygulanan araç motor blokaj kiti sayesinde özellikle araç çalınması durumunda uzaktan araçların motorları bloke edilebilmektedir. Motor blokaj sayesinde araçların çalınması veya araç içinde bulunan ürünlerin güvenliği sağlanabilmektedir. Motor blokaj özelliği aracın kontağının kapalı ve hızı “0” olması durumunda aktif duruma geçmektedir. Kullanıcılar kendileri araç takip sistemi yazılımı üzerinden motorlarını bloke edebilirler.

İş Koordinasyonu

Araç takip sistemi üzerinden gelen anlık veri bilgileri sayesinde araçların anlık konumları tesbit edilebilmektedir. Sahada bulunan araçların koordinasyonlarının sağlanması sayesinde personelin iş koordinasyonu komuta merkezinden yönlendirilebilir. Gereksiz telefon trafiği ve personelin müşteri ziyaretleri sistem üzerinden takip edilmesi firmalara değer katmaktadır.

Ürün Güvenliği

Araç içinde taşınan ürünlerin güvenliği araç takip sistemi sayesinde kontrol edilebilir. Ürünlerin sevkiyat sırasında sıcaklık değerlerinin ölçülebilmesi, araç kapılarının herhangi bir zaman diliminde açılması gibi farklı sensör seçenekleri ile araç içinde bulunan ürünlerin güvenliği araç takip sistemi sayesinde kontrol altına alınabilir. Ürün güvenliği özellikle frigorifik araçlarda ürün sıcaklık ölçümleri için kullanılmaktadır.

Bakım Giderleri

Araç takip sistemi sayesinde araçların kilometre kontrolü, mesai dışı araç kullanımı, rota ihlali gibi sürücülerin hatalı kullanımlarından doğacak olan fazla yol katedilmesi araçların bakım giderlerini doğrudan etkilemektedir. Fazla yapılacak kilometre yapılması servis bakım maliyetlerini artıracaktır. Araç takip sistemi ile araçların kontrolü araç bakım giderlerinizi minimum seviyeye indirecektir.

Araç Takip Sistemi Fiyatları için firmamızla iletişime geçebilir araç takip paketleri ürünlerinden ihtiyacınıza yönelik çözümler ile araçlarınızı takip edebilirsiniz.

 

0 cevaplar