Araç Takip Sistemi ile Ekip Yönetimi

Ekip yönetimi işletmelerde verimliliğin artırılması süreçlerin daha hızlı ve etkin işletilebilmesi için işletme içinde istihdam edilen ekiplerin yönetimi büyük önem arz etmektedir. Ekip üyelerin koordineli olarak çalışması verimlilik ve şirketlerin karlılıklarını etkileyen en önemli unsurların başında gelmektedir.

Araç takip sistemi işletmelerde ekip üyelerinin koordineli süreçleri yönetebilmesi ve sahada yaşanan tüm kontak ve işleyişin anlık olarak takip edilmesine imkân veren bir teknoloji ürünüdür. Araç takip sistemi takılı olan araçların gün içinde yapmış oldukları tüm aktivite hareketleri anlık olarak takip edilebilir ve izlenebilir bir yapıya geçmektedir. Sürüş davranışları, ihlal bilgileri, kullanım süreleri gibi birçok veri bilgisi GPS Araç takip sistemi cihazları üzerinden takip edebilmek ekip yönetiminin bir parçası haline gelmiştir.

Personel Verimliliği

Araç takip cihazı takılı olan şirket araçlarını kullanan personel verimliliği ölçümlenebilmektedir. Personelin sabah evden kaçta çıktığı, hangi güzergâhı takip ettiği, nerede ne kadar süre bekleme yaptığı gibi tüm veri bilgileri araç takip sistemi üzerinden anlık raporlanmaktadır. Personelin hangi müşterinizde ne kadar süre kaldığı avantajı sayesinde gereksiz ziyaretleri önleyebilmek ve mesai içinde daha verimli ve etkili bir ekip yönetimi sizlere sağlamaktadır. Örnek olarak potansiyeli yüksek olan bir müşteride geçirilecek kısa zaman yerine potansiyeli yüksek olan müşteride daha uzun süreli bir zaman geçirilmesi ve müşteri ile kontakların geliştirilmesi araç takip sistemi cihazları üzerinden bekleme raporlarında analiz edilebilmektedir.

Personel Sürüş Davranışları

Sahada bulunan personelin verimliği sadece yapmış olduğu satış ile ölçümlenmemektedir. Ayrıca personelin araç kullanım davranışları da GPS araç takip sistemi cihazlarından ölçümlenebilmektedir. Sürücülerin aracı kullanırken yapmış olduğu hatalar sistem üzerinden raporlanabilmekte ve kayıt altına alınmaktadır. Sürücünün ani duruşu, ani kalkışı, ani şerit değiştirmesi, çukur veya tümsek üzerinden geçmesi gibi birçok veri bilgisi araç takip cihazı içinde bulunan G-Sensör ile hesaplanarak sürücüler için bir puan oluşturulmaktadır.

Mesai dışı araç kullanımı

Personelin verimliğinin diğer bir unsuru ise sürücülerin mesai içi ve mesai dışındaki araç kullanım davranışlarıdır. Araç takip cihazları ile sürücülerin mesai içi ve mesai dışı araç kullanımları ölçümlenebilmektedir. Her araç için ayrı ayrı olarak mesai içi kullanımı ve mesai dışı araç kullanımı raporlanabilmektedir. Araç takip yazılımı üzerinden yapılacak tanımlama ile araçların mesai dışı çalışması durumunda kullanıcılara anlık olarak bildirim gönderilmektedir. Bu sayede araç bakım giderlerinden tasarruf sağlanmaktadır.

Genel olarak araç takip sistemi ile personeli verimliği ve iş organizasyonu başta olmak üzere operasyon sürecinin planlaması yapılmaktadır. Ayrıca araç bakım giderleri, yakıt giderleri gibi birçok avantajı ile işletme için giderlerinizi kontrol altına alabilirsiniz. Araç Takip Sistemi Fiyatları ve ürün seçenekleri için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

0 cevaplar