Araç Takip Sistemi Neden Gerekli ?

Araç takip sistemini kimler kullanır

Araç Takip Sistemini Kimler Kullanır ?

Araç takip sistemlerini çok farklı ihtiyaçlara yönelik kullanılmaktadır. Özellikle Saha ekipleri olan birçok işletme tarafından Araç takip cihazları tercih edilmektedir. Saha ekibi diye düşünüldüğünde aslında GPS ürünleri bir ihtiyaçtan daha fazla gereklilik olarak tanımlanabilir.

Rekabetin yoğun olduğu bir zaman dilimi içinden geçiyoruz. Farklı sektörlerde çok ciddi anlamda rekabetler bulunmaktadır. İşletmelerin rakiplerin önüne geçebilmeleri, daha fazla kar edebilmeleri, saha operasyonun kontrolü ile gelişmektedir.

Saha Ekiplerinin Yönetimi

Saha operasyon giderlerinin büyük bir kalemini Araçların yakıt giderleri ve bakım giderleri oluşturmaktadır. Türkiye şartlarında yakıtın yüksek maliyet olması yüksek saha giderlerinin oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Ayrıca Saha satış veya teknik ekiplerin sahada yaptığı tüm detayların içlenmesi için Araç takip sistemleri gereklidir.

Kısaca yukarıda bahsettiğimiz konulara istinaden Araç Takip Sistemi Neden Gerekli sorusunun cevap yüksek saha maliyetlerinin kontrol altına alınması olarak özetleyebiliriz. Saha ekip yönetimi için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Standart Araç Takip Sistemi Özellikleri Nedir?

Araç Takip Sistemi Neden Gerekli ?
Araç Takip Sistemi Neden Gerekli ?

Araç takip sistemi özellikleri satın alacağınız ürün modellerine göre değişkenlik göstermektedir. Standart araç takip ürünleri ile araçların konum bilgileri, kontak bilgileri, günlük kilometre bilgileri gibi birçok veri bilgisine ulaşabilirsiniz.

 

Bunu yanısıra Aksesuar ürün gruplarına sahip ürünler ile araçlarınızdan çok daha farklı veriler alabilirsiniz. Motor Blokaj özelliği, RFİD Sürücü tanıma kartı, Canbus yakıt kontrol vb. birçok özellik ile konum bilgisi hariç araçlarınızın tüm detaylarını inceleyebilirsiniz.

Araç Takip Sistemi Nedir Nasıl Çalışır?

Araç Takip sistemi kısaca açıklayacak olursak araçlarınıza takılacak GPS Takip cihazları ile süreç başlar. Kurulum sonrasında size verilecek kullanıcı adı ve şifre ile araçlarınızı 7/24 internet üzerinden Web ve Mobil uygumalar ile anlık olarak takip edebilirsiniz. Araç takip cihazı üzerinden gelen tüm veriler sunucularda depolanır. Cihaz içinde bulunan sim kart üzerinden araçlar gün içinde yaptığı tüm aktiviteleri sunuculara aktarır. Araç Takip Sistemi Nasıl Çalışır yazımızı inceleyebilirsiniz.

Lojistik Araç Takip Sistemleri ile sektörlere uygun çözümler üretilmektedir. Uluslararası taşımacılık yapan Lojistik firmalar Filo araçlarının takibi için Filo çözümleri bulunmaktadır. Yakıt tüketim bilgisi, RFİD Sürücü tanıma kartları, Uzaktan Dijital Takograf okuma gibi birçok farklı çözümler sunulmaktadır.

Araç takip sistemi hangi sektörler için gerekli?

Araç takip ve izleme sistemleri kısaca sahada aracı olan ve saha ekiplerinin yönetilmesine ihtiyacı bulunan tüm sektörler için gerekli olan bir hizmettir. Herkesin yakıttan tasarruf etme ve saha aktivitelerini planlama ihtiyacı vardır. GPS Uydu takip cihazları Pazarlama, dağıtım, lojistik, araç kiralama, teknik destek, saha satış ekipleri, satınalma ekipleri gibi birçok sektör ve ekip yönetimi için gerekmektedir.

0 cevaplar