Araç Takip Sistemi Okul Servis Yönetmeliği

Okul servis araçları hizmet yönetmeliği son hali ile araç takip sistemi cihazlarının takılması zorunlu hale getirilmiştir. Servis araçları içinde bulunan öğrencilerin güvenliği ve izlenebilirliğinin sağlanabilmesi için tüm okul servis araçlarında farklı tedbirler alınmıştır.

Bakanların yapmış olduğu açıklamada Okul servis araçların araç takip sistemi zorunluluğu getirilmiş olup ayrıca araç sürücüleri için her yıl hekim raporu alınması şartı getirilmiştir. Denetim alanları ile ilgili olarak istasyonlar kurulmuş olup, üç noktalı emniyet kemeri ve sensörlü koltuk zorunlu hale getirilmiştir.

Raporlama Ekranları

Okul servis aracı takip sistemi sayesinde araçların tüm aktivite hareketlerini tek bir ekran üzerinden takip edebilir ve izleyebilirsiniz. GPS Araç takip cihazı sayesinde araçların tüm gün yapmış olduğu aktivite detayları araç takip sistemi izleme ekranlarından takip edebilirsiniz. Tüm hareket aktivitelerini araç takip raporlama ekranlarından Excel veya PDF dosyaları olarak raporlar alabilirsiniz.

Bildirimler

Her araç için ayrı ayrı hız, günlük kilometre, bekleme süreleri gibi birçok ihlal tanımlaması yapabilirsiniz. Yapılacak olan ihlal tanımlamaları ile belirlenen mail veya telefon numaralarına bildirimler olarak anlık alarmlar oluşturabilirsiniz.

Veli Bilgilendirme

Okul servis araçların belirlenen bölge ve alana girmesi durumunda sistem üzerinden okul servis aracına binecek öğrenciler için uyarı bilgileri Velilere gönderilmektedir. Araçların belirlenen alanlara yaklaştıklarında belirlenen mail adreslerine mail, bildirimler veya SMS olarak uyarılar sağlanmaktadır. Bu sayede Velilerin veya öğrencilerin gereksiz yere okul servis araçlarının beklenmesi engellenmektedir.

Okul servis hizmet yönetmeliği detayları ve servis takip sistemi hakkında bilgi için firmamız satış temsilcileri ile temasa geçebilirsiniz.

0 cevaplar