Araç Takip Sistemi Satın alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç takip sistemi ile araçlarınızı takip etmek istiyorsunuz. İşletmenizde bulunan tüm araçları tek bir ekrandan izleyebilir ve geçmişe dönük raporlama ekranları sayesinde data bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca araçların mesai dışı kullanımları ve uygunsuz araç sürüş bilgileri nede ulaşarak iş verimliliğinizi ve yakıt, araç bakım giderlerinde tasarruf sağlayabilirsiniz.

Doğru tercihler ile yukarda açıkladığımız detay bilgilerine anlık ve kesintisiz ulaşabilmeniz için araç takip sistemi cihazı satın almadan önce dikkate almanız gerekenler vardır. Satın alacağınız GPS Takip Sistemi cihazları kısa dönem değil 12 veya 24 aylık hizmet süreleri satın alacağınızda doğru tercih yapılması gerekmektedir.

 1. Cihaz Özellikleri

  1. Satın alacağınız ürünlerde ilerki dönemlerde ilave edeceğiniz aksesuar ürünleri destekliyormu ? Örnek olarak standart bir ürün aldığınız ve ileride RFİD Sürücü Tanıma Kiti, Motor Blokaj özelliği veya Canbus yakıt kontrol sistemi ilave etmek istediğiniz de cihaz değişikliğine gerek kalmadan mevcut cihaz üzerinde çalışabilmesi gerekmektedir.
 2. Teknik Servis

  1. Satın alçağınız ürünler minumum 12 ay veya 24 aylık hizmet sürelerini kapsadığından alacağınız GPS Uydu Takip Sistemi cihazları için teknik servis önemlidir. Araç değişikliğinde veya cihaz arızasında kısa sürede teknik destek almanız gerekecektir.
 3. Yazılım Güncelliği

  1. Yazılım ve kodlama dili araç takip cihazlarından gelen verilerin doğru ve kesintisiz bir akışla izleminize olanak sağlayacaktır. Yazılım alanında en son sürüm ve yeni yazılım dilleri ile kodlanan bir yapı olması sayesinde gerçek zamanlı ve kesintisiz bir ekranlara sahip olmanız açısından önemlidir.
 4. Web Raporlama Ekranları

  1. Basit, kolay ve her kullanıcının anlayabileceği bir raporlama ekranları ile daha verimli bilgilere ulaşılabilir ve analiz edilebilir olması önemlidir. Özellikle araçların mesai dışı kullanımları ve ihlal durumlarında tek bir ekrandan takip edebilmeniz avantaj sağlayacaktır. Yazılım ekran görüntülerine Araç Takip Web Ekran Görüntüleri ulaşabilirsiniz.
 5. Mobil Uygulama Ekranları

  1. Günümüzde masaüstü kullanım oranlarından daha yüksek bir oranda Mobil uygulamalar üzerinden girişler sağlanmaktadır. Gün geçtikçe bu oran daha da armaktadır. Bu nedenle araç takip cihazı satın almadan önce mutlaka mobil uygulama ekran görüntülerini incelemeniz gerekmektedir. Performanslı çalışması, raporlama hızları ve ekran görüntülerini araç takip sistemi cihazı almadan demo şifresi ile giriş yaparak analiz edebilirsiniz. Araç Takip Mobil Uygulama Ekranları link ’inden inceleyebilirsiniz.
 6. Teknik Destek

  1. Hizmet aldığınız ürünler uzun süreli olarak kullanılmakladır. Filo Takip Cihazı olarak satın aldığınız ürünlerin araç değişimimler, arıza olması durumunda servis hizmetleri önem arz etmektedir. Türkiye genelinde tüm illerde hizmet verebilen firmaları tercih etmeniz gerekmektedir.
 7. İletişim

  1. Satış sonrasında destek ürünlerden verim alabilmeniz için önemlidir. Bu nedenle satış sonrasın da firmadan ürün desteği alabilmeniz için telefon veya diğer iletişim kaynaklarından yararlanarak heran ulaşabilmeniz önemlidir.
 8. Fiyat Politikası

  1. Filo Takip Sistemi cihazlarını fiyatları içinde kullanılan GPS modülleri başta olmak üzere diğer elektronik donanımların kalitesi ile değişkenlik göstermektedir. Sektörde GPS ve GPRS modülü olarak Türkiye’de üretim yapılmamaktadır. Dünyada kabul gören belli markaların modülleri kullanıldığına emin olmanız gerekmektedir.

Filo Takip Sistemi Fiyatları için firmamızla iletişime geçebilir. Uygun ve ekonomik ürün paketleri ile araçlarınızı 7/24 takip edebilirsiniz.

0 cevaplar