Durak Takip Sistemi

Güzergâh Takip Sistemi, Otobüs GPS Araç takip sistemi, dolmuş takip cihazı , minibüs takip sistemi, Sefer Takip Sistemi. Araç takip sistemi cihazları ile tüm operasyonunuzu yönetin.

Durak Takip Sistemi toplu taşıma araçlarının belirlenen güzergâh ve noktalara ne zaman giriş yaptığı ve ne zaman çıkış yaptığı verilerinin belirlenmesine olanak vermektedir. Durak takip sistemi Minibüs, Dolmuş, Otobüs gibi toplu taşıma araçlarının sefer bilgilerini kayıt altına almaktadır.

Kullanıcılar haritalar üzerinden Durak bilgilerini sisteme giriş yapmaktadırlar. Durak ismi, aracın durağa ne zaman giriş yapacağı, duraktan ne zaman çıkış yapacağı gibi değişkenleri Durak takip sistemi üzerinden tanımlanır.

Durak takip sistemine kayıtlı bulunan Otobüs, Minibüs, Dolmuş vb. toplu taşıma araçları sürüşe başlamaları durumunda belirlenen ve önceden tanımlanan Durak alanlarına giriş ve çıkışlarında sistem üzerinden Veri tabanına sürekli olarak bilgileri kayıt altına alınır. A Durağına giriş zamanı, B durağına giriş zamanı olarak veriler alınır.

Her durak için durağa geç giriş veya erken giriş zamanları ayrı ayrı araç plakalarına göre raporlanmaktadır. Tüm araçların giriş ve çıkışları tek bir ekran üzerinde gözükmekte olup süre ve zamanlar tanımlanan sürelerin dışına çıkması durumunda o araç için geç kalma süresi her durak için bilgilendirilmekte olup ayrıca sefer içinde toplamında ne kadar süre geç giriş yaptığı raporlanabilir.

Tüm raporlamalar Excel dosyası olarak çıktı alınabilmektedir. Talep edilmesi üzerine raporlamalar belirlenen mail adreslerine otomatik olarak mail atılmaktadır.

Durak Takip Sistemi Avantajları

  • Durak takip sistemi ile daha etkili ve verimli bir planlama yapılır.
  • Araçlar arasındaki süreler hesaplanarak gereksiz tartışma ve etkileşime sürücülerin girmesi engellenir.
  • Her Durak için ayrı ekranlardan Durak içinde durma süresi ve duraktan çıkış süreleri rapor ekranlarında detaylı olarak raporlanabilmektedir.

Durak Takip Sistemi Nasıl Çalışır?

Durak takip sistemi izlenmesi gerekli olan araçlara takılacak olan GPS takip sistemi cihazlarından alınan verilerin işlenerek müşterilere sunulan bir arayüz üzerinden çalışmaktadır. Cihazlardan alınan veri bilgileri sayesinde araçların güzergâhları saplanmaktadır. Önceden belirlenen durak noktalarına araçların giriş ve çıkış saatleri kayıt altına alınıp kullanıcıya bir arayüz üzerinden raporlanması sağlanmaktadır.

Kullanıcılar Durak takip sistemi yazılımı üzerinden harita üzerinde durak noktalarını işaretlemektedirler. İşaretlenen alanlar Durak takip yazılımı içinde araçların giriş ve çıkışlarında sorgulanacak alanlardır.

Sürücüler duraktan çıkış saatleri kayıt altına alınır ve sonraki durağa belirlenen süre içinde varış yaptığı veya yapmadı raporlama ekranı üzerinden takip edilmektedir. Sürücülerin durağa geç giriş veya erken girişleri kayıt altına alınmaktadır.

Raporlama ekranında sürücünün durak çıkış saati, durak noktalarına varış zamanları (Geç yada Erken) Son durak noktasına giriş saati hesaplanarak. Toplam seyahatin ne kadar sürede gerçekleştiği ve bu seyahat içinde ne kadar süre geç duraklara giriş yaptıkları zamanlama olarak hesaplanmaktadır.

Sefer (Durak Takip Sistemi) Fiyatlandırma

Durak takip sistemi yazılımı proje bazlı olarak hizmet verilmektedir. Satın alacağınız GPS takip cihazıa göre fiyat bilgileri değişkenlik göstermektedir. Firmamızdan ürünlerimiz hakkında fiyat talebinde bulunabilirsiniz. Fiyat teklifi için İletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz

0 cevaplar