G-Sensör Bataryalı Araç Takip Cihazları ile sürücü davranışlarını analiz edebilirsiniz. Ani durma, ani kalkış, ani şerit değiştirme, darbe bilgisi gibi verilerin kontrolü sağlayabilirsiniz. Konteyner (Dorse) gibi sabit nesneleri takip edebilir, motosiklet takip sisteminde uzun süreli veri gönderim bilgisi alabilirsiniz.

G-Sensör Nedir?

G-Sensör yer çekimine göre takılı bulunan cihazlarda hareketlerinin tespit edilmesine olanak sağlayan elektronik bir devredir. Cihazlarda bulunan G-Sensör ile cihazın pozisyonun değişmesi, ani hareket etmesi, düşmesi, darbe alması gibi yer çekimine göre pozisyon bilgileri koordinatlar olarak verebilen elektronik bir üründür.

Kullanım Alanlarına Göre G-Sensör

G-sensör e sahip olan araç takip izleme cihazları ile farklı sektörlere yönelik veri bilgileri sunulabilmektedir. Farklı amaçlar için G-Sensör e sahip ürünler kullanılabilir. Sensörlerden alınan bilgiler güvenlik amaçlı veya sürücü performansı hakkında bizlere detaylı bilgiler vermektedir.

Motosiklet Takip Sistemi (G-Sensör)

Motosiklet takip sistemi ürünlerinde bataryalı ürünler tercih edilmektedir. Bataryaların daha uzun süreli veri gönderebilmesi için G-Sensör lerden destek alınmaktadır. Motosiklet takip cihazları için bulunan G-Sensör ile hareket algılamadığı sürece uyku modunda cihazlar çalışmaktadır. Hareket algılanması durumuna cihaz aktif veri gönderir be bu sayede uzun süreli veri gönderi sağlanmaktadır.

 

Rent A Car (Araç Kiralama Firmaları)

Kiraya verilen araçların sürücüler tarafından ne şekilde kullanıldığı G-Sensörler üzerinden bilgi alınabilmektedir. Ani duruş ani kalkış, Ani şerit değiştirme gibi birçok veri bilgisi G-Sensör lü ürünlerden anlık olarak takip edilebilir ve ihlaller oluşturabilir. Gelen veri bilgileri ile E-Mail, SMS veya Notificasyon bildirimler ile kullanıcılara uyarı bildirimleri gönderilmektedir.

Nesnelerin Takip Edilmesi

Nesnelerin takip edilmesi içinde G-Sensörlü ürünler kullanılmaktadır. Sabit bulunan nesnelerin ve enerji olmayan yerlerde Bataryalı ve G-Sensörü araç takip cihazları ile konum bilgileri kesintisiz ve uzun süreli olarak alabilirsiniz. Dorse veya Konteyner Takip cihazları ile G-Sensör üzerinden konumlarının değişmesinde araç takip sistemi yazılım ekranlarından takip edebilir ve izleyebilirsiniz.

Araç Takip ile G –Sensör Nasıl Çalışır?

G-Sensör elektronik devreleri GPS araç takip cihazları içinde kullanılmaktadır. Araç içinde bulunan araç takip cihazlarının hareketlerini koordinat bilgileri ve açıları ile kayıt altına almaktadır. Araçlar hareket halinde sürekli olarak veri üretmektedir. Satın aldığınız araç takip paketi ürünlerinde G-Sensör araç takip cihazı tercih etmeniz durumunda sürücü davranışları ve araç hareket bilgileri (Savrulma, ani duruş, ani kalkış, sert fren, el fren çekilmesi, ani dönüş, araca darbe gelmesi vb.) Elektronik Sensörler üzerinden kayıt altına alınmaktadır.

G-Sensör den hangi bilgiler alınır

G-Sensör özelliğine sahip olan bir araç takip cihazı satın almanız durumunda araçların koordinat, adres, hız ve kontak bilgileri alabileceğiniz gibi sürücünün kullanım davranışlarını da analiz edebilme olanağına sahip olabilirsiniz.

  • Ani Hareketler
    • Sürücülerin ani durma (Sert Fren) ani kalkış (Patinaj) El freni çekmesi, ani şerit değiştirmesi, savrulması gibi birçok veri bilgisi G-sensör ler üzerinden kayıt altına alınmaktadır. Özellikle Araç kiralama sektöründe kiralık araç kullanan sürücülerin davranışları kontrol altına alınabilmektedir. Ayrıca Şirketlerde sürücülerin araç sürüş davranışları da G-Sensörlü Uydu araç takip sistemi ürünleri ile kontrol edilebilir.
  • Darbe Bilgileri
    • G-sensör takılı olan araçların darbe alması durumunda aracın hangi noktasından darbe aldığı G-Sensör takılı olan GPS takip cihazları ile kontrol edilebilmektedir. Aracın alt kısımdan mı darbe aldığı yâda farklı bir noktadan mı darbeye maruz kaldığı detaylı bir şekilde alınabilmektedir.