Lojistik sektörü için özel olarak tasarlanan Konteyner takip cihazları ile konteyner içinde bulunan ürünlerin güvenliği sağlanabilmektedir. Yapısal olarak IP66 Koruma sınıfında olan takip cihazları ile anlık konum bilgileri Konteyner takip sistemi ile sürekli olarak takip edilebilmektedir.

Uzun Süreli Veri Gönderim

Konteyner takip sistemi ürünleri içinde bulunan ve cihazların herhangi bir besleme ihtiyaç duymadan ve uzun süreli olarak veri gönderebilmesi için geliştirilen yazılım ve cihaz içinde bulunan Dahili batarya ile veri sıklığının Günde 1 defa olması durumunda 1 yıl gibi uzun bir süre takip cihazlarının herhangi bir beslemeye ihtiyaç duymadan veri göndermesi sağlanmaktadır. Dahili batarya ile bu süre veri sıklığının azaltılması durumunda değişiklik gösterecektir.

İP66 Koruma Sınıfı

Konteyner Takip cihazları dış etkenlere karşı olarak üretilmektedir. Konteyner lerin maruz kalacağı sıvı teması ve toz gibi ürünlerin korunması için IP66 Koruma sınıfına dâhil kriterlerde üretimleri yapılmaktadır. Bu avantajı zorlu hava koşullarında ürünler zarar görmeden veri gönderimini sağlamaktadırlar.

Gemi veya Tır üzerinde bulunan Konteynerlerin anlık konum bilgileri alınabilir. Aktarma noktalarında ne kadar süre bekleme yapıldığı ve bu noktadan hangi sürede ayrıldığı gibi veri bilgileri Araç Takip Sistemi yazılım ekranlarından anlık olarak takip edilme avantajı vardır.

Bölge Tanımlama

Bölge tanımlama ile belirlenen bölgenin dışına çıkması durumunda takip sistemi yazılımı üzerinden anlık olarak Mail veya SMS ile bilgilendirme sağlanabilmektedir. Ayrıca Araç takip Mobil uygulama üzerinden notificasyon bildirimleri ile ürün ve konteyner takibi anlık olarak yapılabilmektedir.

Konteyner Takip Sistemi Teknik Özellikleri

Boyutlar 120mm x 85 mm x 55 mm
Ağırlık 210 Gram
Güç Kaynağı 6-36 VDC
Güç Tüketimi Standby mode 60mAh

Sleep Mode <1mAh

Charge Mode 120 mAh

Dahili Batarya 3000mAh/3.7V
Led Göstergesi 3 Led Güç, Uydu, GSM
Hafıza 8 MB
GSM Anten Dahili
GPS Glonass -161  dBm
Koruma İP66