Araç takip cihazları ile entegre olarak çalışan RFİD Sürücü tanıma kitleri ile araçlarınızın hangi sürücü tarafından hangi zamanlarda kullanıldığını tespit edebilirsiniz. Sürücü tanıma kitleri tüm araç modellerine uyumluluk sağlamaktadır. Satın alacağınız Uydu Takip Sistemi ile entegre olarak çalışan RFİD Sürücü Tanıma kitleri ile Personellerini kontrol edebilirsiniz.

RFİD Nasıl Çalışır ?

RFİD Sürücü tanıma kitleri araç takip cihazları ile çalışmaktadır. Her araç için ayrı olarak kullanılan ürünler sayesinde sürücünün hangi aracı ne zaman kullandığını tespit edebilirsiniz. Sürücü araca bindiği zaman araç kontağını çevirmeden önce kartı okutmak zorundadır. Sürücünün RFİD Sürücü tanıma kartını okutması için iki türlü yöntem bulunmaktadır. Birinci yöntem Motor Blokaj özelliği ile sürücünün motoru çalıştırmadan önce RFİD Kartı okutmasıdır diğer bir yöntem ise sürücü kartı okutmadığı süre boyunca araç içinde sesli bir ikaz olarak sürücü uyarılır.

Sürücü kartı okutması ile Veritabına hangi sürücünün hangi aracı kullandığının bilgisi sisteme kayıt edilmektedir. Sürücünün aracı ne kadar süre kullanıdığı, ne kadar yol katettiği, ne kadar süre bekleme yaptığı gibi birçok veri bilgisi RFİD Sürücü tanıma kartları ile bilgilendirilmektedir.

Avantajları Nedir ?

Sürücü tanıma kitleri ile hangi aracın hangi sürücü tarafından ne kadar süre kullanıldığı ve ihlalleri sistem üzerinden kontrol edilmektedir. Geçmişe dönük olarak gelen Trafik cezaları veya araç sürücünün yapmış olduğu ihlal bilgileri RFİD Sürücü tanıma kartlı ile kontrol edilebilir. İşletmelere gelen trafik cezalarının şirket içinde karmaşaya yol açmadan araç takip sistemi kayıtlarından ulaşabilir ve hatalı kullanımı yapan sürücüyü tespit edebilirsiniz.

RFİD Sürücü Tanıma Kiti Fiyatları

Ürünlerimiz hakkında detaylı ve geniş bilgiyi Araç Takip Sistemi Fiyatları sayfamızdan inceleyebilir. Firmamızdan fiyat teklifi talebinde bulunabilirsiniz. Sürücü tanıma kitlerinde her sürücü için ayrı bir RFİD Kart verilmekte olup ayrıca her araç için RFİD Sürücü tanıma Kiti satın almanız gerekmektedir. Örnek olarak 10 Adet aracınız var ve 15 Adet Şoförünüz olması durumunda ürün fiyatlandırılması bu kriterlere göre düzenlenecektir.

RFİD Nedir ?

RFİD (Radyo Frekansı ile Tanımlama) Teknolojisidir, Radyo frekansı üzerinden tanımlama yapılabilen teknolojidir. RFİD Yapı olarak bir tanımlama kartı ve bu kartın karşılığında alıcılar ile haberleşmesidir. İki Türlü kart seçeneği vardır. Proximity kart geçiş sistemlerinde kullanılan akıllı kartlardır. Mifare Kartlar ise Akıllı çipler sayesinde kontur vb. farklı geçiş sayıları hesaplanması için kullanılır.