Takip Sistemi ile Verimlilik

İçindekiler

Takip cihazı bakım ve yakıt avantajı sağlar

Takip Cihazı mobil uygulama

Takip sistemi ile firmanıza hangi alanlarda verimlilik sağlarsınız? Satın alacağınız takip cihazı size ne kadar katkı sağlayacak? Araçlarınıza takılacak olan takip cihazı maliyet ne kadar zamanda geri dönecek ? Personel verimliliği artıracak mı ?

Ne kadar çok fazla yakıt parası ödüyorsunuz değil mi? Birde üstüne üstlük yakıt parası yetmezmiş gibi personelin mesai dışı araç kullandığı için ödediğiniz parada şirketiniz kasasından uçup gidiyor!

Hadi araçlarınızın için ödediğiniz Yakıt paralarını geçtik.. Birde araçlarınızın fazla kilometre yaptığı içinde ekstradan ödenen bakım maliyetleri var bunların hepsini ortaya koydunuz zaman ciddi bir yük altındasınız bizden söylemesi….

Takip Sistemi ürünleri işte tam bu kısımda size cankurtaran olarak ortaya çıkıyor. Araçların yakıt maliyetleri, bakım maliyetleri, personel verimliliği gibi birçok kriteri raporlamanız ve analiz etmeniz için birçok veriye ulaşmanızı sağlıyor.

Konu başlığında bahsettiğimiz tüm soruların cevabını yazımız içinde sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Doğru bir araç takip sistemi ürünü ile gerçekten de işletmenize verimlilik katabilirsiniz. Takip sistemi ürünleri uzun süreli kullanılan elektronik cihazlardır. Ürün satın alamadan önce doğru karar vermeniz gerekmektedir. Araç takip sistemi satın almadan önce yazımızı okumanız sizin için faydalı olacaktır.

Takip cihazı gerçekten bana katkı sağlar mı ?

Personel Verimliliğini Artırın

Turuncu araç takip Personel Verimliliği

Gereksiz Araç Kullanımlarını Engelleyin

Takip sistemi kullanan çoğu işletmede Personel verimliliği hissedilir derece de artmaktadır. Takip cihazı takılı olmayan araçların gün içinde ki konum bilgileri izlenemediği için bazı şirket personelleri bu durumu suiistimal etmektedir.

İş verimliliğinde performans sağlayın

Sistemin araçlarınıza takılmasa ile beraberinde iş süreçlerinizde etkili bir pozitif artış olacaktır. Sahada bulunan araçlarınızın düzenli olarak merkezi birimler tarafından takip edilmesi görev süreçlerinin daha hızlı çözümlenmesi imkân verecektir.

Örnek olarak A noktasında ki bir göreve hangi aracın ne kadar yakın olduğu, RFİD sürücü kartlı olması durumunda hangi sürücünün aracı kullandığı bilgileri ile iş süreçleriniz çok daha etkili ve verimli olacaktır.

Kontrol edildiğinin bilinci

Takip sistemini kullanan birçok firma ile yaptığımız görüşme ve aldığımız geri bildirimler sonucunda %60 oranında takip cihazı takılı olmadan önceki personel araç kullanımı daha düşük seviyelere ulaşmaktadır.

Mesai dışı kullanımları engelleyin

Araçların mesai dışı kullanımlarını araç takip yazılım üzerinden tanımlama yapabilirsiniz. Bu avantaj ile araçların gereksiz yere fazla yakıt tüketmesinin önüne geçebilirsiniz.

Mesai dışı araç raporunu yandaki ekrandan görebilirsiniz.

Mesai dışı çalışma raporu

Yukarıda kısaca bahsettiğimiz Takip sistemi çözümleri ile gerçekten de işletmenize Personel verimliliği sağlayabilirsiniz. Daha hızlı iş süreçleri ve verimlilik ile rakipleriniz karşısında daha kuvvetli bir yapıya dönüşebilirsiniz.

Araç Bakım Giderlerinde Verimlilik sağlayın

Araç bakım giderlerinde verimlilik

Takip cihazları ile araç bakım giderlerinde verimliliği yakalayın. Sadece bakım değil yakıt giderleri, araçların fazla kilometre yapmadığından dolayı değer kaybı vb. birçok etken takip cihazları ile sağlanmaktadır.

Araç bakım giderlerinde daha düşük faturalar

Kulağa hoş geliyor değil mi? Takip sistemi taktırmazsanız aracınıza hoş gelmeyecek ama bunu bilmeniz gerekiyor. Takip sistemi araçlarınızda olmazsa araç servis hizmeti veren firmaların öncelikli müşterisi olmaya adaysınız.

Takip sistemi takılı olan araçlarda gerçekten de bakım maliyet faturalarında azalmalar gözle görülür bir şekilde olmaktadır. Araç sürücülerin takip cihazı ile araçların takip edildiğini bilmesi;

 • Daha Az Kilometre

  • Takip cihazı takılı olan araçlar kontrol sağlandığı için daha az kilometre demek = daha düşük yakıt faturaları.
 • Daha az servis zamanları

  • Araçların daha az servise gitmesi takip cihazlarının size verimliliğini kanıtlar. Ayrıca daha az servise giren araç daha fazla çalışma zamanı olacaktır.
 • Daha Düşük Servis Masrafları

  • Fazla kilometre yapmayan araçlar işletmenize daha az servis masrafı oluşturacaktır.

Araç yakıt giderlerinde tasarruf

Takip sistemi cihazları sadece size araç bakım maliyetlerinde avantaj sağlamaz ayı zamanda araç yakıt tüketim giderlerinde de büyük ölçüde katkı sağlar. Araçlar ile fazla kilometre yapılmayacağı için daha az yakıt gideri oluşacaktır. Şirket personeli araç içinde takip cihazı olduğunu bildiği için örnek Cumartesi Pazar daha önce kendi şahsi işi için araç özel kullanımı bundan sonra yapamayacak veya kısıtlı yapacaktır. Yakıt Depo Koruma Sistemleri ile araç yakıt giderlerinde tasarruf sağlayabilirsiniz.

Örnek Araç yakıt tasarruf

 • 1 aracınız aylık 3.500 TL. yakıt gideri olduğunu düşünürseniz sadece bu gider üzerinden %15 bir tasarruf sağlamış olsanız bile bu takip sistemi cihaza yapılan yatırımın ne kadar önemli olduğunu ortaya çıkarmaktadır.
 • Bu fiyat sadece tek bir araç için verilmiş olan fiyat bu avantajı birden fazla aracınız da yaşamanız ve büyük ölçüde yakıt tasarruf sağlamanız imkansız değil.

 Araç Takip ile Yakıt Tasarrufu Nasıl Sağlarsınız

Takip sistemi ile araçların 7/24 takip edilmesi yakıt konusunda sizlere avantaj sağlayacaktır. Araçların kontrol edilmesi ve geçmişe dönük raporlar ile Yakıt tüketiminde ciddi bir azalma göreceksiniz. 

 • Mesai Dışı Araç kullanımlarını kontrol edebilirsiniz.
 • Araçların yüksek hızlarda yol katetmesinden dolayı yüksek yakıt tüketimlerini engelleyebilirsiniz.
 • G-sensör üzerinden sürüş davranışlarını analiz ederek hatalı sürüşlerin önüne geçebilirsiniz.
 • Rota dışı araç kullanımlarını engelleyerek yakıt tüketimini azaltabilirsiniz.
 
0 cevaplar