Araç Takip Sistemi Size Ne Kazandırır?

İçindekiler

Araç Takip Sistemi ile kazanmaya başlayın

Ekonomik değerlerin günümüzde çok daha önemli olduğu bir süreç içinde yaşamaktayız. Araç takip sistemi cihazları Müşterilere doğru hizmet vermek, personel verimliliğinin artırılması, operasyon süreçlerinin izlenebilirliği, araç bakım ve yakıt giderlerinin kontrol edilmesi, araç çalınması, sürücülerin araç kullanım davranışları vb. birçok bilgiyi kontrol edebilmeniz ve yönetimini sağlamanız işletmeniz için büyük katkılar sağlayacaktır.

Araç Takip Sistemi Ürünleri tüm yukarıda saydığımız operasyonun yönetilmesi için size katkı sağlayacak dijital ürünlerdir. Araç Takip veya GPS Takip sistemi cihazları ile tüm operasyon yönetiminizi geçmişe dönük bilgiler sayesinde analiz edebilir ve raporlama imkânlarına ulaşabilirsiniz.

Araç takip sistemi ne kazandırır

Yakıt Ekonomisi

Bu avantajları ile Araç Uydu takip sistemi cihazları tamamı ile kendini amorti edebilen bir yatırım olarak görülmelidir. Ortalama 2019 yılı değerlerine göre araç başına yapılacak olan 600 – 800 TL. arasında bir maliyet ay bazında düşündüğünüz zaman ortalama 30 – 50 TL. rakamlarında bir ücret ile karşılaşılmaktadır.

Bir aracın aylık ortalama 600 TL. yakıt tüketimi olduğunu düşünülürse verilecek ücretlerin yakıt üzerinden %5 ekonomi sağlaması bile araç takip kullanımı için bir neden olacaktır. %5 lik bir yakıt tüketimi sayesinde ortalama 30 TL. – 40 TL. Aralığında bir avantaj sağlayacaktır. Bu rakkamlar ile ortalama olarak 12 ay içinde satın almış olduğunuz araç takip sistemi cihazları kendini amorti edecektir. Bu avantajı ile ürünlerin kullanımı işletmelere büyük katkı sağlamaktadır.

Araç takip sistemi araç güvenliği

Araç Güvenliği

Ayrıca sadece Operasyonel yönetim değil araçların güvenliği de araç takip sistemi cihazları sayesinde daha sonuç odaklı kullanılabilmektedir. Araçların herhangi bir durumda çalınması durumunda sistem üzerinden anlık olarak konum takibi araç takip sistemi cihazları üzerinden yapılabilmektedir. Ayrıca GPS Takip Cihazları ile Motor Blokaj özelliği ile uzaktan araçların motorları bloke edilmektedir.

Saha operasyon yönetimi

Araç takip cihazı takılı olan araçların tüm saha aktivitelerini tek bir ekran ve uygulama üzerinden takip edebilirsiniz. Firmanız içinde bulunan kişilere kullanıcı adı ve şifre ile yetkilendirme sağlayabilir ve herkesin süreci takip etmesine olanak verebilirsiniz. Operasyon yönetiminde araçların hangi adrese ne zaman gittiği, o adreste ne kadar bekleme yaptığı gibi birçok veri bilgisine Uydu GPS Takip cihazları ile anlık olarak erişmeniz mümkün. Araç takip sistemi ile saha operasyon yönetimi

Saha operasyon yönetimi

Araç bakım maliyetlerinde ekonomi

Araç takip sistemi ile sadece güvenlik operasyon süreçlerinizi yönetmekle kalmazsınız. Aynı zamanda araçlarınızın kilometre kontrolü, bakım zamanları gibi birçok araç verimliliğini artıracak süreçleri de yönetebilirsiniz. GPS Takip sisteminin aktif vaziyette kullanılması ile yapılan toplam kilometre azalacağı gibi buda araç yıpranması ve bakım giderlerinde pozitif etki katacaktır.

Kısacası araç takip sistemi cihazları ile işletmenize verimlilik katabilirsiniz. Yapacağınız yatırım size geri dönüş sağlayacak olup buda işletmenize ekonomik yönden katkılar sağlayacaktır. Ayrıca takip sistemi ile tüm süreçlerinizi yönetebilir ve verimliliğinizi artırabilirsiniz.

0 cevaplar